TRENDY KOLORÓW 2021.

Oto historia opowiedziana przez Łowczynie Trendów koncernu Benjamin Moore &. Co.

Jednym z najczęściej zadawanych pytań, dotyczących trendów kolorystycznych na nadchodzący sezon, dotyczy procesu ich selekcji. Kluczową rolę w pracy badawczej stanowią podróże, obecność na słynnych targach poświęconych projektowaniu wnętrz, wystawach sztuki i obserwacja, w jaki sposób różne branże stosują kolory.Łowczynie Trendów nieustannie poszukują ciekawych pomysłów na nowe, kreatywne ich wykorzystanie. Prześledźmy jak wyłoniono tegoroczną paletę i jakie były główne trendy oraz nastroje społeczne.

Poniższa relacja prowadzona jest w trzeciej osobie liczby mnogiej, rodzaju żeńskiego.

 

ULICE i KLIMATYCZNE KAWIARENKI...


W tym roku szczególnie zainspirowały nas odcienie tworzące uliczny krajobraz, pięknie podane dania w małych klimatycznych kawiarenkach, a nawet obserwacja ludzi poświęcających się swoim hobby, rzemiosłu czy innym wspólnym zainteresowaniom.

Naturalnie znalazłyśmy wiele cennych spostrzeżeń na temat kolorów podczas targów i imprez wnętrzarskich, w których mieliśmy szczęście uczestniczyć (pomimo ograniczeń wymuszonych przez pandemię).

Dokonałyśmy również analizy kolorów na poziomie emocjonalnym, sprawdzając, w jaki sposób mogą one zapewnić komfort oraz spokój i jak te czynniki zostają odzwierciedlone we wnętrzach naszych domów.

 

NIE MA JAK W DOMU...


Pracując nad paletą trendów na rok 2020 przyjrzałyśmy się bardzo dokładnie szeregowi podstawowych potrzeb, wspólnych dla wszystkich ludzi. Od bezpieczeństwa, poprzez kreatywność po optymizm. Analizowałyśmy, jak przywołane dążenia wyrażają się poprzez kolor oraz w jaki sposób są implementowane.

Od 2019 roku kontynuowałyśmy dyskusję nad rolą domu jako miejsca wielofunkcyjnego czy wielozadaniowego. Koncepcje i obrazy w badaniach na sezon 2021 miały organiczną jakość, swobodny, nieco niedbały wdzięk i specyficzny czar.

Z jednej strony urok niedoskonałości produktów wytwarzanych ręcznie (hand-made), z drugiej zaś obecność starannie wykonanych materiałów, tkanin farbowanych naturalnymi barwnikami roślinnymi i świeże, cudowne jedzenie prosto z targu stworzyły barwną historię na nadchodzący rok.

Gdy niedawno witaliśmy nową dekadę, podekscytowani rozpoczęciem „nowego rozdziału”, nasze życie zmieniło nadejście globalnej pandemii. Sytuacja skłoniła nas do przemyślenia wielu aspektów naszego codziennego życia, dodatkowo zapewniła naszym domom wyjątkowe znaczenie.


PANDEMIA ZMIENIA ZASADY GRY...

Kiedy wiosna zapoczątkowała powrót do „nowej normalności”, nasze skupienie się na własnym domie pozostało niezmienne, jednak niektóre elementy historii nabrały znacznie większego znaczenia.

W 2021 r. nadal rozmyślamy nad sposobem naszego życia, a ten cenny czas refleksji stwarza możliwość „zresetowania się” i zmiany nastawienia. Szukamy radosnych chwil w naszej codzienności, dzięki którym celebrujemy proste przyjemności. Rzeczy, które wcześniej uważaliśmy za oczywiste, teraz nabierają nowego znaczenia.

Rozwinęły się nowe zainteresowania, znaleźliśmy nowe sposoby łączenia się z innymi, nawet jeśli oznacza to jedynie „przestrzeń wirtualną”. Spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu, gdzie odbudowujemy dobre samopoczucie i nawiązujemy kontakt z naturą.

W domach stosujemy kolory w bardziej „organiczny” i świadomy sposób, ponieważ wpływają one na nasze emocje. Odnajdujemy wyjątkową satysfakcję obserwując poranne promienie roztańczonego światła na pogniecionej, lnianej pościeli czy soczystych, dojrzałych owocach z naszego przydomowego ogrodu leżących na parapecie.

Na sezon 2021 wybrałyśmy przede wszystkim gamę „wypalonych słońcem” odcieni, która odzwierciedla pragnienie poczucia stabilności. Kolory harmonijne z idealną równowagą między ciepłymi i chłodnymi odcieniami.

 

Symbol nieskończoności, prawdy i jasności umysłu.


Oto chwila na refleksję i „reset”. Intrygujący, wyważony i kojący „Aegean Teal 2136-40" zapewnia naturalną harmonię.

Wyjątkowo wyważony, złożony kolor o średnim nasyceniu, z lekkim odcieniem szarości, perfekcyjnie łączy się z innymi kolorami i różnymi materiałami. Przywodzi skojarzenia ze spokojem i regeneracją. Co istotne, w niektórych kulturach cyraneczka (aegean) uważana jest za symbol nieskończoności, prawdy i jasności umysłu - symboliki, która ma szczególne znaczenie w 2021 roku.

W czasie poszukiwania koloru roku przeanalizowałyśmy wiele niebiesko-zielonych i głębszych zieleni, zanim ostatecznie wybraliśmy „Aegean Teal", który szczególnie się wyróżniał. Idealnie odzwierciedlał swobodny i komfortowy styl życia.

Podczas tworzenia ogólnej palety Color Trends 2021 osiągnęłyśmy równowagę pomiędzy obiema stronami koła barw, a „Aegean Teal" działa jako „pomost”, aby wzmocnić to poczucie harmonii.

 

Paleta 12 pięknych odcieni


Większość naszych dyskusji koncentrowała się wokół „korzennych”, przyjaznych kolorów. Choć wiele odcieni w tym zestawie pochodziło z cieplejszej części koła barw, zostały one perfekcyjnie zbalansowane chłodniejszymi kolorami.

Ostatecznie wybrana została paleta dwunastu radosnych odcieni, które promieniują ciepłem, zapewniają dobre samopoczucie.

Aby zapewnić szerszą gamę możliwości, w tym roku położyłyśmy większy nacisk na kolory o średnim nasyceniu, które równoważą głębsze i jaśniejsze odcienie z palety.

 

KOLORY W PROMIENIACH SŁOŃCA...


Naszą uwagę przykuły naturalne barwniki, różnorodność kolorów warzyw i owoców na targu i generalnie odcienie, które wydawały się „dojrzałe w promieniach słońca”. Zastanawiałyśmy się również, w jaki sposób nieoczekiwane kombinacje kolorów mogą dodatkowo odzwierciedlić poczucie ciepła i komfortu, do których dążyć będziemy w roku 2021.

Na prezentowanych powyżej zdjęciach uchwyciłyśmy badania nad kolorystyką potraw, przeprowadzone na początku procesu tworzenia trendów, w których inspirację stanowiły plamki na jajach przepiórczych i niepowtarzalne kolory grzybów. Miałyśmy na uwadze również trwający trend wprowadzania roślin do domu.

Zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy kultywować nasze hobby, doskonalić naukę nowych umiejętności, a nawet zwyczajne „zwijanie się” pod koc z ulubioną książką. Kompilacja tych wszystkich pomysłów doprowadziła nas do kluczowych koncepcji na „Color Trends 2021”.

 

WYCISZENIE I UCIECZKA W NATURĘ


Od kilku lat dom traktowany jest jako zacisze i ostoja spokoju, ale od 2020 roku dodatkowo wzrosły nasze oczekiwania wobec tego kluczowego miejsca.

Pandemia sprawiła, że stało się ono jeszcze bardziej widoczne i bardziej centralne, niż kiedykolwiek przedtem. Chociaż początkowo myślenie takie wydawało się „chwilowe”, to utrzyma się z pewnością w kolejnym sezonie.

Potrzeba odnalezienia radości w prostych czynnościach stała się nadrzędna. Pragniemy wyciszenia i ucieczki, często w naturę lub poprzez projekty mające na celu odświeżenie naszego otoczenia.

Na fotografii powyżej regał z książkami oraz przedmiotami podkreślają odcienie z nowej palety - „Amazon Soil 2115-30” nadaje głębi, a „Rosy Peach 2089-20” przywołuje na myśl odcień naturalnej gliny.

Mieszankę nowoczesności i tradycji widzimy w pokoju po prawej stronie zdjęcia, gdzie nasycony brąz „Silhouette AF-655” zestawiony został z ciepłą skórą fotela i sofy oraz miodowym odcieniem drewna.

 

LICZĄ SIĘ RELACJE i KOLORY...


Następnie dostrzegłyśmy dom jako miejsce, w którym nieustannie kultywujemy i pielęgnujemy relacje, doświadczenia, talenty czy umiejętności, a także przestrzeń, gdzie znajdujemy komfort, rozwijamy kreatywność i odczuwamy dobre samopoczucie.

Można to osiągnąć poprzez dobór odpowiednich kolorów lub innych elementów, które mają dla nas szczególne znaczenie.

Zobaczcie, jak ściany w odcieniu „Kingsport Grey HC-86” doskonale komponują się z szarością na tle świeżych, zielonych liści ziół i roślin. Po prawej stronie widać listwę przypodłogową pomalowaną na kolor „Aegean Teal 2136-40", która udowadnia, jak dobrze kolor ten współgra zarówno z ciepłymi, jak i chłodnymi odcieniami, np. w zestawieniu ze złoto-terakotową przędzą dywanu.

 

KUCHNIA


Trzecim elementem całej koncepcji na rok 2021 jest kuchnia, która oprócz zasadniczej funkcji przygotowywania potraw, stanowi również połączenie rzemiosła i społeczności. Ostatnio również nauki i pracy.

Paleta „Color Trends 2021" opiera się na odcieniach „organicznych”, bardzo przydatnych w kuchni, a Kolor Roku 2021 „Aegean Teal 2136-40" okazuje się idealnym wyborem nie tylko dla ścian, ale także mebli. Kuchnia przywołuje na myśl niezapomniane chwile spędzone w gronie rodziny i bliskich przyjaciół, a kolory ścian tworzą dla nich swego rodzaju scenerię.

Na fotografii szafki i ściany pomalowane w kolorze „Aegean Teal 2136-40"  podkreślają urok skąpanej w słońcu kuchni. Futryny i boazeria w odcieniu „Atrium White OC-145”  pięknie łączą się z Kolorem Roku, jasnymi meblami oraz ciepłym odcieniem surowego, drewnianego stołu.

 

DOMOWE BIURO...


Z kuchni przechodzimy przez inne części domu, które ze swobodnym wdziękiem prezentują kolory z palety 2021, idealnie wpisujące się w dążenie do stabilności i równowagi. Stanowią odpowiedź na potrzebę tworzenia pięknych przestrzeni.

Wiele uwagi poświęcono „biurom domowym”. Na fotografii po lewej stronie widzimy odcień „Silhouette AF-655", łączący głęboki brąz i szarość, który pięknie kontrastuje z ciepłymi akcentami w kolorze „Atrium White OC-145”.

Po prawej stronie „Foggy Morning 2106-70” , miękki, stonowany odcień z odrobiną różu, idealny do sypialni. Panuje w niej świeży klimat, tak potrzebny do wyciszenia pod koniec dnia i poczucia pełnego odprężenia po przebudzeniu.

„Beacon Hill Damask HC-2" to inny odcień z palety na 2021 rok, który również stworzy przyjemny klimat w sypialni. W efekcie całe wnętrze "przepełnione jest powietrzem".

 

PRZYJAZNE POWITANIE...


Wchodząc do tego domu, wita nas „Chestertown Buff HC-9”, ciepły złoty odcień z niezawodnej kolekcji „Historical Colors”.

W tym zestawieniu „Chestertown Buff” pełni rolę ciepłego akcentu kolorystycznego i świetnie komponuje się z „Atrium White OC-145” oraz ciemnobrązową podłogą i schodami. Całość dopełnia dostojny „Amazon Soil 2115-30”.

Podsumowując, paleta „Color Trends 2021” i „Color of the Year 2021” skłania do refleksji i „zresetowania”.

Kolory inspirowane eleganckimi, ręcznie wytwarzanymi materiałami obecnymi w naszych domach, zapewniają poczucie komfortu i podnoszą mieszkańców na duchu.

„Aegean Teal" odzwierciedla nowy sposób myślenia, który zachęca nas do wykorzystywania emocjonalnych i fizycznych reakcji na kolor podczas metamorfoz naszych wnętrz.

 

KLIKNIJ i pobierz broszurę COLOR TRENDS 20121

Kliknij TUTAJ lub na obrazek powyżej i zobacz video z eventu!

Kliknij TUTAJ i zobacz VIDEO!

 

 

Kolor roku 2021 Benjamin Moore "Aegean Teal 2136-40".

Niezwykle harmonijne połączenie niebiesko-zielonego oraz szarego odcienia. Wyraziste i neutralne. „Aegean Teal" uzupełnia i wzmacnia pozostałe kolory z palety Color Trends 2021, perfekcyjnie łącząc ciepłe i chłodne odcienie.

Do tej pory marka ogłaszała wybór COLOR OF THE YEAR podczas głośnych w środowisku imprez, organizowanych w Nowym Jorku, m.in. w Muzeum Guggenheima, Bibliotece Publicznej lub wspaniałej sali grillowo-bilardowej, zaprojektowanej przez Philipa Johnsona, w dostojnym Seagram Building. Jednak tym razem najważniejszy odcień sezonu 2021 i towarzyszące mu kolory z kolekcji COLOR TRENDS zaprezentowane zostały wirtualnie, docierając do znacznie szerszej, międzynarodowej publiczności. Po raz pierwszy stworzyliśmy prawdziwą wspólnotę entuzjastów kolorów z całego świata.


 

Pandemia zmienia naszą rzeczywistość…

Pandemia pokazała jak cenne są nasze domy. Przestrzegając obowiązkowej kwarantanny i zachowując wymogi społecznego dystansu, wielu z nas czerpało radość z prostych domowych czynności, takich jak pieczenie, praca w ogrodzie czy wspólne dekorowanie.

Gdy nadchodzi chłodny sezon jesienno-zimowy i planujemy spędzać jeszcze więcej czasu w przestrzeni wewnętrznej, najważniejsze jest, aby nasze pomieszczenia emanowały ciepłem, były wygodne i relaksujące. Marka Benjamin Moore podobnie odbiera rzeczywistość.

Łowczynie trendów ogłosiły Kolor Roku oraz paletę Trendów Kolorów 2021. Udowodniły, że nawet w najtrudniejszych czasach możemy znaleźć pełen komfort we własnych domach i bezpieczeństwo na podwórkach.

 

Kolor z najbliższego sąsiedztwa…

Bohater roku 2021 Benjamin Moore – „Aegean Teal 2136-40” to zrównoważony kolor o średnim nasyceniu, wywodzący się z szerokiej gamy odcieni składowych otaczającego środowiska.

Według Andrea Magno, Director of Color Marketing and Development koncernu Benjamin Moore & Co., harmonijne połączenie niebiesko-zielonego i szarego koloru inspirowane było występującymi wokół nas kolorami oraz wywoływanymi przez nie emocjami.

„Skupiamy się na kojących, rozświetlonych słońcem barwach, które tworzą emocjonalną więź z naszym otoczeniem” - wyjaśnia Andrea.

Atrakcyjność koloru roku "Aegean Teal" w dużej mierze polega na jego wszechstronności. Andrea Magno od razu zaznacza, że nie jest to "krzyczący odcień”, ale wyjątkowy kolor doskonały nie tylko do wykończenia ścian, ale również drzwi wejściowych, stolarki czy mebli.

„Aegean Teal uzupełnia i wzmacnia pozostałe kolory z palety Color Trends 2021, łącząc ciepłe i chłodne odcienie z harmonijną naturą” - dodaje Andrea.

 

Piękna 12-tka

"Aegean Teal” został wprowadzony wraz z uzupełniającą paletą jedenastu odcieni ziemi: "Atrium White OC-145", "Muslin OC-12", "Foggy Morning 2106-70", "Rosy Peach 2089-20", "Beacon Hill Damask HC-2", "Potters Clay 1221/CC-360"; "Chestertown Buff HC-9"; "Amazon Soil 2115-30"; "Gray Cashmere 2138-60"; "Kingsport Gray HC-86" i "Silhouette AF-655".

Gama rozciąga się od delikatnych kremowych tonów "Foggy Morning 2106-70" po nasycony, fioletowo-brązowy "Amazon Soil 2115-30" i ciepły "Rosy Peach 2089-20".

Andrea Magno tłumaczy: „Naszą uwagę przyciągnęło emocjonalne połączenie pomiędzy domem, a kolorami, którymi się otaczamy, aby stworzyć określony nastrój. Paleta ma kojący, optymistyczny charakter i pewną niezobowiązującą elegancję, bardzo odpowiednią w sytuacji, gdy dom stanowi centralne miejsce”.

Chociaż "Aegean Teal" jest na tyle wszechstronny, że można go połączyć w zasadzie z każdym z wybranych kolorów, Andrea Magno podkreśla, że kolor ten może być z powodzeniem użyty samodzielnie.

„To cichy, ale uderzający kolor. Wypełnia lukę między ciepłą i chłodną paletą oraz stanowi zrównoważoną alternatywę dla granatu lub zieleni”.

 

Kuchnia – centrum dowodzenia…

Paleta COLOR TRENDS 2021 czerpie inspiracje nie tylko z odcieni natury, ale także z kolorów spotykanych w kuchni, stanowiącej obecnie centralny punkt każdego domu. To właśnie do tej przestrzeni przenosi się częściowo praca i nauka zdalna.


Color Team zainspirował się kolorami naturalnej żywności - owocami, warzywami i jajami przepiórczymi. Wyszedł z założenia, że kuchnia oprócz zasadniczej funkcji (żywieniowej), stanowi również połączenie rzemiosła i społeczności.

„Dom jest miejscem komfortu i odnowy, dlatego najważniejsza wydaje się potrzeba resetu i odnalezienia zwykłych radosnych chwil” - wyjaśnia szefowa Łowczyń Trendów.

 

Wszystko… albo tylko trochę

Skoro tej jesieni i zimy przygotowujemy się do spędzenia jeszcze większej ilości czasu w domu, według Andrea Magno nie ma lepszego momentu na wprowadzenie "Aegean Teal" (lub innych odcieni z palety COLOR TRENDS 2021) do domowych wnętrz.

„Jest ciepły i otulający, co czyni go doskonałym kolorem do salonu lub damskiej toaletki” - wyjaśnia. Jeśli jednak nie jesteśmy gotowi na pomalowanie całego pokoju w Kolorze Roku 2021, możemy wykorzystać ten odcień na inne sposoby, np. odnawiając kuchenne szafki świeżą warstwą farby w odcieniu "Aegean Teal".

Andrea radzi, aby pomalować także drzwi wejściowe, które powitają naszych gości, gdy sytuacja wróci do normalności i znów rozpoczniemy bezpieczne życie towarzyskie. „Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek pragniemy koloru. Ta paleta przypomina o otaczającym nas pięknie”.

 

TRENDY KOLORÓW dopasowane do obecnej rzeczywistości

„Czuję, że ta paleta odnosi się do obecnej rzeczywistości, a także do nadchodzącego roku, gdy patrzymy na rzeczy z innej perspektywy, odnajdując w ciągu dnia radość w zwyczajnych chwilach, które ponownie można odnieść do pragnienia koloru” - mówi Andrea Magno i dodaje „Potrzeba kolorów podnoszących nas na duchu wiąże się z niesamowitą mocą koloru tworzącego tło, które buduje określony nastrój, sprzyja dobremu samopoczuciu lub jest wyrazem osobistej ekspresji”.

Kliknij TUTAJ lub na obrazek powyżej i zobacz video z eventu!

Dla zespołu Andrea w procesie badania trendów kolorystycznych decydującą rolę odgrywają podróże, miesiące obserwacji sposobów wykorzystania koloru w różnych dziedzinach i branżach, dzielenie się doświadczeniami oraz gromadzenie inspiracyjnych obrazów czy innych artefaktów.

„W tym roku na pierwszy plan wysunęły się naturalne barwniki, ręcznie robione tkaniny, piękno niedoskonałości oraz odcienie, które wyglądają, jakby dojrzewały w promieniach słońca. Podczas prowadzonych badań kilka kolorów wzbudziło nasze zainteresowanie, jednak zrównoważona i kojąca natura "Aegean Teal" rozbrzmiewa nie tylko pod względem emocjonalnym, ale kolor ten świetnie się prezentuje jako neutralny odcień”.

Kliknij TUTAJ i zobacz video!

 

Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem marki CLOVERDALE Paint w Polsce.

Nowa marka farb w segmencie Premium.

Zapytani o to, z czym kojarzy nam się Kanada, jednym tchem wymieniamy oszałamiającą naturę z wodospadem Niagara na czele, największy na świecie festiwal jazzowy, oraz rzecz jasna, syrop klonowy. Dziś z przyjemnością informujemy, że możemy dodać do tej listy kolejną pozycję!

Cloverdale leży w prowincji British Columbia w Kanadzie. Niewielka osada założona w 1870 szybko rozrosła się do wielkości miasteczka i stanowi Historyczne Centrum Surrey. Znane jest z wyjątkowo urodzajnej ziemi i sprzyjającego klimatu, a przede wszystkim – jako miejsce, w którym powstała firma CLOVERDALE PAINT, nazwana oczywiście na cześć miasta.


Cloverdale kiedyś i dziś

Historia marki Cloverdale, która obecnie jest największym rodzinnym biznesem specjalizującym się w produkcji farb w Kanadzie, sięga roku 1933. To wtedy urodzony w Niemczech chemik i farmer Rudy Henke zainteresował się wytwarzaniem farb w domowych warunkach. W pracowni na farmie  gotował w stalowych kociołkach na otwartym ogniu swoje eksperymentalne mikstury, które sprzedawał sąsiadom, rodzinie i znajomym.
W roku 1946 Hunter Vogel, ówczesny prezes kupił 50% udziałów Cloverdale Paint Inc., a w roku 2005 obecny prezes Cloverdale Paint Inc. Wink Vogel (syn Huntera Vogela) oraz Thomas J. Braden, prezes Rodda Paint Co., postanowili połączyć siły i rodzinne biznesy. W ten sposób dwóch ważnych producentów farb stworzyło jedną firmę, która w Kanadzie w dalszym ciągu działa pod nazwą „Cloverdale”, natomiast w USA znana jest jako „Rodda”.Co znajdowało się w pierwszych mieszankach, przypominających farby olejne?

Do dziś zachowały się pierwsze receptury, w których znajdziemy m.in. olej lniany, cynk, biały ołów, węglan wapnia oraz terpentynę. Dzięki uporowi i ciągłemu dążeniu do udoskonalania swoich produktów grono zadowolonych klientów szybko zaczęło się powiększać, a pan Henke mógł rozpocząć budowanie imperium Cloverdale. Na przełomie dekad z małej, jednoosobowej działalności powstała prężnie działająca firma, proponująca wysokiej jakości farby wewnętrzne i zewnętrzne, emalie oraz grunty.Ulubione farby wykonawców i projektantów

Dziś Cloverdale Paint znana jest z dwóch podstawowych rzeczy: produktów świetnej jakości i bardzo przystępnych cen, stwarzających markom z wyższej półki poważną konkurencję. W laboratoriach marki specjaliści opracowują coraz bardziej zaawansowane receptury, wykorzystując najnowsze technologie i zostawiając konkurencję daleko w tyle.

Cloverdale Paint Inc. od lat współpracuje z szerokim gronem wiernych marce wykonawców doceniających parametry techniczne, oraz z projektantami, którzy zachwyceni są pięknymi kolorami uzyskiwanymi z mieszalnika. W naszych paletach każdy znajdzie dla siebie odpowiedni odcień, a dla niezdecydowanych mamy przygotowane przez specjalistów specjalne kolekcje dopełniających się barw, które na pewno ułatwią wybór.Co znajdziemy  w ofercie Cloverdale Paint?

Jednym z najpopularniejszych produktów Cloverdale Paint niewątpliwie jest farba ceramiczna ECOLOGIC ULTRA LOW VOC Interior Washable Flat 7066 Series, charakteryzująca się doskonałą odpornością na zabrudzenia i szorowanie dzięki przestrzennej matrycy 3D oraz ekologiczną, przyjazną dla zdrowia i środowiska naturalnego recepturą.
Kolejne hity to wyjątkowo lubiana przez architektów farba PREMIUM CLASSIC FLAT LATEX 03123, tworzącą bardzo eleganckie, w pełni matowe wykończenie, oraz siostrzany produkt w półmatowym wykończeniu PREMIUM CLASSIC SUPER Eggshell Acrylic Latex 03240, słynący z bardzo wysokiej trwałości.
Dopełnieniem wnętrzarskich i zewnętrznych kreacji jest wodorozcieńczalna emalia do drewna i metalu REINASSANCE MELAMINE HYBRID WATERBORNE ALKYD ENAMEL 034-Series, dostępna w pełnej gamie kolorystycznej, odpowiadającej kolorom farb ściennych.
Wykonawcy wysoko cenią sobie PREMIUM CLASSIC FLAT LATEX CEILING PAINT 03360, która dzięki technologii rozpraszania refleksów świetlnych optycznie niweluje pewne niedoskonałości powierzchni sufitowych.

Ofertę dopełniają produkty służące do przygotowania podłoża przed malowaniem – transparentny preparat gruntujący PREMIUM Interior/Exterior Clear Acrylic Priming Agent 007, który doskonale wzmacnia gładzie gipsowe i powierzchniowo osłabione tynki mineralne oraz farba gruntująca PREMIUM Classic Hi-Hide Latex Drywall Sealer 05250.

Wyłącznym przedstawicielem marki CLOVERDALE PAINT w Polsce jest firma JML Color z siedzibą w Warszawie. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym portfolio marki!

Odwiedź stronę www.cloverdalepaint.pl

Jeżeli chcesz dołączyć do grona Naszych Dystrybutorów, skontaktuj się z nami:

tel. kom.: +48 505 772 430        

 

Betty Moore projektuje wnętrza od 81 lat!

Pomimo, że od czasu jej debiutu minęło już przeszło 80 lat Betty Moore wydaje się być wiecznie młoda i na bieżąco śledzi najnowsze trendy w aranżacji i dekoracji wnętrz. Jej olbrzymia wiedza i wysmakowany gust sprawiły, że wystrój swoich domów powierzyły jej tysiące Amerykanów. Dzięki marce Benjamin Moore Betty Moore od 3 lat doradza również Polakom i jej popularność nieustannie rośnie. Aby zrozumieć fenomen oszałamiającej kariery Betty Moore trzeba poznać jej naprawdę niezwykłą historię. 


Kim jest Betty Moore?


Betty Moore to fikcyjna postać wykreowana w 1930 roku przez koncern Benjamin Moore & Co, producenta ekskluzywnych farb. Główną rolą Betty Moore była pomoc klientom w zakresie doboru kolorystyki mieszkań i domów, aranżacji wnętrz oraz prowadzenia prac malarskich. Początki jej niebywałej popularności związane są z powołaniem do życia specjalnej audycji radiowej, w której Betty Moore odpowiadała na pytania słuchaczy dotyczące tematyki wnętrzarskiej. W każdą środę punktualnie o 10.30 Betty zdradzała np. jakie kolory są najmodniejsze w danym sezonie, jak ze smakiem odnowić salon i która farba będzie najlepsza do dekoracji szafek kuchennych.

O skali popularności Betty Moore niech świadczy fakt, że po zaledwie dwóch latach obecności na antenie zyskała liczące ponad 100 tys. grono fanów zrzeszonych w klubie „Betty Moore Triangle Club”. Audycja z Betty w roli głównej gościła w radiu nieprzerwanie w latach 1930-1960. Początkowo głosu i wizerunku Betty Moore użyczyła Betty Cocker, dla której (jak się później okazało) była to przepustka do wielkiej kariery. Po zakończeniu przygody z Betty Moore założyła z powodzeniem firmę spożywczą i zaczęła pisać książki kucharskie. W 1945 roku została uznana drugą najbardziej znaną kobietą w USA po Eleonorze Roosevelt.

W kolejnych latach Benjamin Moore & Co. zatrudniał następne Betty Moores, które pomagały rozwiązywać projektowe i kolorystyczne dylematy klientów. Były to często gwiazdy filmowe, a wygląd Betty Moore systematycznie się zmieniał i dostosowywany był do aktualnej mody. W rzeczywistości za fikcyjną postacią Betty Moore stał specjalny dział dekoracji Benjamin Moore’s Home Decorating Department, który składał się z profesjonalnych projektantów wnętrz i specjalistów ds. koloru. To właśnie tutaj powstawały radiowe porady Betty Moore. Na pytania, które nie znalazły się na antenie radiowej, dział dekoracji odpowiadał słuchaczom listownie. Codziennie do siedziby firmy Benjamin Moore przy 511 Canal Street na Manhattanie wpływało ponad 400 zapytań!

Kliknij w poniższy link, a dowiesz się więcej:

http://benjaminmoore.pl/pub/uploaddocs/betty_moore_forever!.pdf 


Betty Moore nie myśli o emeryturze!


Betty Moore ani myśli, o tym żeby zakończyć swoją dotychczasową aktywność zawodową. Mało tego, postanowiła poznawać nowe kraje i dzielić się swoją wiedzą nie tylko z Amerykanami. Od 2009 roku pomaga również Polakom.

Betty idzie z duchem czasów. Miejsce audycji radiowych zajęło doradztwo w Internecie. Na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl  jest specjalny dział Porady Betty Moore, w którym klienci znajdą odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące kolorów we wnętrzach, farb, prac malarskich zebrane w cykl poradnikowy Color Style Ideas. Każdy internauta ma również możliwość osobistego zadania pytania Betty za pomocą specjalnego formularza mailowego.

Kolejnym miejscem aktywności Betty jest profil marki Benjamin Moore na Facebooku ( www.facebook.pl/benjaminmoorepl ). Tutaj również Betty czeka na wszelkie pytania „wnętrzarskie”, a począwszy od 3 października zacznie prezentować ciekawostki i zdjęcia ze swojego bogatego życia.